• seomypassion12 posted an update 4 months ago

  خواص شگفت انگیز ترکیب عسل و دارچین برای سلامتی

  عسل و دارچین دو ماده طبیعی با فواید متعدد برای سلامتی هستند.

  برخی افراد ادعا می کنند که وقتی این دو ماده با هم ترکیب شوند، تقریباً هر بیماری را درمان می کنند.

  در حالی که شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد هر کدام کاربردهای دارویی دارند، چندین ادعا در مورد مخلوط عسل و دارچین بیش از حد خوب به نظر می‌رسد که درست باشد.

  این مقاله به بررسیفواید عسل و دارچین می پردازد و واقعیت را از داستان جدا می کند. پس مقاله سوغات نهاوند را در این رابطه از دست ندهید و توضیحات تکمیلی را در بخش بلاگ این سایت مطالعه نمایید.

  ترکیب طبیعی برای سلامتی بیشتر

  عسل مایع شیرینی است که توسط زنبورهای عسل تولید می شود. قرن هاست که هم به عنوان غذا و هم به عنوان دارو استفاده می شود.امروزه بیشتر در آشپزی و پخت و پز یا به عنوان شیرین کننده در نوشیدنی ها استفاده می شود.در ضمن دارچین ادویه ای است که از پوست درخت دارچین به دست می آید.

  مردم پوست آن را برداشت کرده و خشک می کنند، پوست آن به شکلی پیچیده می شود که معمولاً به عنوان چوب دارچین شناخته می شود. می توانید دارچین را به صورت چوب کامل، آسیاب شده به صورت پودر یا عصاره خریداری کنید.

  هم عسل و هم دارچین به تنهایی فواید سلامتی متعددی دارند. با این حال، برخی افراد تصور می کنند که ترکیب این دو حتی سودمندتر است.

  در سال 1995 یک روزنامه کانادایی مقاله ای را منتشر کرد که فهرست بلندبالایی از بیماری هایی را که می توان با مخلوطی از عسل و دارچین درمان کرد، ارائه کرد.از آن زمان، ادعاهای جسورانه در مورد ترکیب عسل و دارچین چند برابر شده است.

  در حالی که این دو ماده دارای کاربردهای بهداشتی فراوانی هستند، همه ادعاها در مورد ترکیب این دو مورد حمایت علم نیستند.

  فواید دارچین

  دارچینیک ادویه محبوب در آشپزی و پخت و پز است که می تواند به عنوان مکمل نیز مصرف شود.

  انواع دارچین

  دارچین کاسیا. این گونه که به نام دارچین چینی نیز شناخته می شود، محبوب ترین نوع در سوپرمارکت ها است. نسبت به دارچین سیلان ارزان تر، کیفیت پایین تری دارد و عوارض جانبی بالقوه ای دارد.
  دارچین سیلان. این نوع به عنوان “دارچین واقعی” شناخته می شود. یافتن آن بسیار سخت تر از دارچین کاسیا است و طعم کمی شیرین تری دارد.
  فواید دارچین برای سلامتی با ترکیبات فعال موجود در اسانس آن مرتبط است.

  بهترین ترکیب دارچین که به خوبی مطالعه شده است، سینامالدئید است، و این چیزی است که به دارچین طعم و عطر تند آن می دهد.

  در اینجا برخی از چشمگیرترین فواید دارچین آورده شده است:

  • ممکن است التهاب را کاهش دهد. التهاب طولانی مدت خطر ابتلا به بیماری مزمن را افزایش می دهد. مطالعات نشان می دهد که دارچین ممکن است به کاهش التهاب کمک کند.
  • ممکن است به درمان بیماری های عصبی کمک کند. چند مطالعه لوله آزمایش نشان می دهد که دارچین ممکن است به کند کردن پیشرفت پارکینسون و آلزایمر کمک کند. این نتایج باید در مطالعات انسانی تأیید شود.
  • ممکن است به محافظت در برابر سرطان کمک کند. چند مطالعه حیوانی و لوله آزمایش نشان داد که دارچین به جلوگیری از رشد و تولید مثل سلول های سرطانی کمک می کند. با این حال، این نتایج باید با مطالعات انسانی تأیید شود.
  • برخی همچنین پیشنهاد کرده اند که دارچین ممکن است یک درمان طبیعی برای اختلال کم توجهی بیش فعالی (ADHD)، سندرم روده تحریک پذیر (IBS)، سندرم پیش از قاعدگی (PMS)، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی باشد.

  فواید عسل

  عسل علاوه بر اینکه جایگزین سالم تری برای شکر سفره است، کاربردهای دارویی متعددی نیز دارد.

  با این حال، توجه به این نکته مهم است که همه انواع یکسان نیستند.

  بیشتر فواید عسل مربوط به ترکیبات فعالی است که بیشترین غلظت را در عسل با کیفیت بالا و بدون فیلتر دارند.

  در اینجا برخی از فواید علمی عسل آورده شده است:

  • ممکن است یک سرکوب کننده موثر سرفه باشد. یک مطالعه نشان داد که عسل در سرکوب سرفه های شبانه موثرتر از دکسترومتورفان، ماده فعال در اکثر شربت های سرفه است. با این حال، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.
  • همچنین تصور می شود که عسل یک خواب آور، تقویت کننده حافظه، تقویت کننده غرایز جنسی طبیعی، درمان عفونت های قارچی و روشی طبیعی برای کاهش پلاک روی دندان شما باشد، اما این ادعاها توسط علم تایید نمی شوند.

  هم عسل و هم دارچین ممکن است برای برخی از شرایط سلامت مفید باشند.تئوری این است که اگر هر دو عسل و دارچین می توانند به تنهایی کمک کنند، ترکیب این دو باید تأثیر قوی تری داشته باشد.

  مطالعات نشان داده اند که فواید سلامتی عسل و دارچین مشابه هستند. به عنوان مثال، هر دو در زمینه های زیر مفید هستند.

  فواید دارچین و عسل برای درمان بیماری ها

  • ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهد
  • مخلوط عسل و دارچین می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد، زیرا ممکن است به کاهش چندین عامل خطر آن کمک کند.اینها شامل افزایش سطح کلسترول LDL (بد) و تری گلیسیرید است.
  • فشار خون بالا و سطوح پایین کلسترول HDL (خوب) عوامل دیگری هستند که می توانند خطر ابتلا به این بیماری را افزایش دهند.جالب اینجاست که عسل و دارچین ممکن است بر همه اینها تأثیر مثبت بگذارد.

  مطالعات نشان داده اند که مصرف عسل کلسترول بد (LDL) را 6 تا 11 درصد و سطح تری گلیسیرید را تا 11 درصد کاهش می دهد. عسل همچنین ممکن است کلسترول HDL (خوب) را تا حدود 3 درصد افزایش دهد.

  یک متاآنالیز نشان داد که دوز روزانه دارچین کلسترول تام را به طور متوسط 16 میلی گرم در دسی لیتر، کلسترول LDL (بد) را 9 میلی گرم در دسی لیتر و تری گلیسیرید را 30 میلی گرم در دسی لیتر کاهش می دهد. همچنین افزایش جزئی در سطح کلسترول HDL (خوب) وجود داشت (منبع معتبر 18).

  در حالی که آنها با هم مورد مطالعه قرار نگرفته اند، نشان داده شده است که دارچین و عسل به طور جداگانه باعث کاهش متوسط فشار خون می شوند. با این حال، این تحقیقبر روی حیوانات انجام شده است.

  جلوگیری از سکته قلبی

  علاوه بر این، هر دو غذا سرشار از آنتی اکسیدان هستند که فواید متعددی برای قلب دارند. آنتی اکسیدان های پلی فنول جریان خون را به قلب بهبود می بخشد و از لخته شدن خون جلوگیری می کند و خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد.

  عسل و دارچین همچنین ممکن است به پیشگیری از بیماری قلبی کمک کنند زیرا هر دو التهاب را کاهش می دهند. التهاب مزمن عامل اصلی در ایجاد بیماری قلبی است. برای دستیابی به عالی ترین قدرت درمانی از عسل های سوغات نهاوند بهره ببرید.

  ممکن است به بهبود زخم کمک کند

  هم عسل و هم دارچین دارای خواص درمانی کاملاً مستندی هستند که می توانند در صورت استفاده موضعی از این مخلوط به درمان عفونت های پوستی کمک کنند.

  عسل و دارچین هر کدام توانایی مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب را دارند که این دو خاصیت برای بهبود پوست بسیار مهم هستند.

  هنگامی که عسل روی پوست استفاده می شود، با موفقیت برای درمان سوختگی استفاده شده است. همچنین می‌تواند زخم‌های پای مرتبط با دیابت را که یک عارضه بسیار جدی این بیماری است، درمان کند.

  دارچین ممکن است به دلیل خواص ضد باکتریایی قوی، فواید بیشتری برای التیام زخم ها داشته باشد.

  زخم های پای مرتبط با دیابت خطر بالایی برای آلوده شدن به باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک دارند. یک مطالعه لوله آزمایش نشان داد که روغن دارچین به محافظت در برابر باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک کمک می کند.

  با این حال، در این مطالعه از روغن دارچین استفاده شد که بسیار غلیظتر از پودر دارچینی است که می توانید در فروشگاه مواد غذایی پیدا کنید. شواهدی وجود ندارد که پودر دارچین نیز همین اثر را داشته باشد.

  دارچین و عسل مکمل درمانی دیابت

  به خوبی ثابت شده است که مصرف منظم دارچین برای مبتلایان به دیابت مفید است. همچنین ممکن است به پیشگیری از دیابت کمک کند.

  مطالعات متعدد نشان داده‌اند که دارچین سطح قند خون ناشتا را در افراد مبتلا به این بیماری کاهش می‌دهد.

  یکی از راه هایی که دارچین قند خون را کاهش می دهد، افزایش حساسیت به انسولین است. دارچین سلول ها را نسبت به هورمون انسولین حساس تر می کند و به حرکت قند از خون به سلول ها کمک می کند.

  عسل همچنین فواید بالقوه ای برای مبتلایان به دیابت دارد. مطالعات نشان داده اند که عسل به میزان کمتری نسبت به قند بر سطح قند خون تأثیر می گذارد.

  علاوه بر این، عسل ممکن است کلسترول LDL (بد) و تری گلیسیرید را در افراد مبتلا به دیابت کاهش دهد، در حالی که سطح کلسترول HDL (خوب) را افزایش می دهد.

  عسل و دارچین ممکن است برای شیرین کردن چای شما نسبتا سالم تر از شکر سفره باشند. با این حال، عسل همچنان سرشار از کربوهیدرات است، بنابراین افراد مبتلا به دیابت باید از آن در حد اعتدال استفاده کنند.